Ewolucja podejścia do seksualności człowieka

18- 20. 06
Ujazdów, 00-467 Warszawa

Ewolucja podejścia do seksualności człowieka: czym jest rozwój psychoseksualny?
W dzisiejszych czasach dużo mówimy o seksualności, jednakże błędnie rozumiemy ją poprzez sam akt płciowy. W związku z czym celem projektu jest przyjrzenie się szeroko rozumianej seksualności człowieka z perspektywy sztuki, psychologii oraz badań naukowych.
Projekt składa się z 3 części – wernisażu, wykładów oraz warsztatu.
WERNISAŻ przedstawiający wybrane prace współczesnych artystów (rzeźbiarzy, malarzy, fotografów, pisarzy) odbędzie się 5 marca o godzinie 18.00 do godziny 23.00. Wystawa będzie dostępna w kolejne dni pomiędzy wykładami oraz warsztatami.
Zebrani do projektu artyści poruszają różne obszary tematyczne dotyczące seksualności człowieka od tych kształtujących kobiecość/męskość, walczących z dyskryminacją, ujmujących różne jej odcienie oraz po tematykę odzyskiwania własnej seksualności.

 SOBOTNI WYKŁAD SEKSUOLOGICZNY: 
dotyczący rozwoju psychoseksualnego człowieka obejmować będzie następujące zagadnienia:
rozwój psychoseksualny od dzieciństwa do starości,
 edukacja seksualna w codziennym życiu,
psychodynamiczne ujęcie rozwoju psychicznego,
cielesność w różnych okresach naszego życia – pojęcie piękna w odniesieniu do literatury, sztuki oraz główne wyzwania rozwojowe w ujęciu psychologicznym,
pojęcie miłości w psychologii i sztuce,
seksualność człowieka w różnych etapach rozwojowych w ujęciu poznawania własnego ciała ku przejściu do miłości do drugiego człowieka – psychologiczne ujęcie, badania oraz podejście reprezentowane przez sztukę,
ewolucja w podejściu do seksualności – przegląd badań, sztuki, literatury, obyczajów.
Poprowadzi organizatorka psychoterapeutka, seksuolog Paulina Podrez
WYKŁAD Z WARSZTATEM ARTYSTKI KATARZYNY WOŁODKIEWICZ:
Niedziela 16.00 - 18.00
Podzielę się z wami moim widzeniem, pokażę wam różne perspektywy.
Co to znaczy? Nasuwa się pytanie: co ja takiego innego widzę?
Czy widzę coś innego niż Ty? Na pewno tak. Jak każdy, bo każda osoba ma swój własny punkt widzenia, często ograniczany i wynikający z kodów wpływających na postrzeganie otaczającego nas świata. A co, jeśli widzisz tylko to, co wiesz? To, co ci pokazano?
Czy widzę coś więcej, czym mogę się tym z Tobą podzielić?
Czy czujesz się gotowy zobaczyć więcej?
Opowiem o widzeniu i roli mózgu, o roli postrzegania sercem. Opowiem wam też o Kobiecie, o jej pięknie i wewnętrznej mocy, która wynika z jej wyjątkowej łagodności. W kobiecym widzeniu nasza nadzieja.
NIEDZIELNY WARSZTAT:
Ulep swoje oczekiwania poprowadzi psychoterapeuta, seksuolog Paulina Podrez
10.00 – 13.00
Warsztat “Ulep swoje oczekiwania” stworzony został z myślą o sprecyzowaniu wyobrażeń na temat pożądanych narządów płciowych – własnych jak i partnera/partnerki.
Niejednokrotnie posiadamy określone oczekiwania wobec naszego ciała oraz partnera lub partnerki. Podczas spotkania w luźnej atmosferze będziemy mieli okazję zwizualizować kształt, wielkość i wiele innych aspektów naszych narządów i tego jak je sobie wyobrażamy. Kolejnym ważnym wymiarem jakim się zajmiemy jest weryfikacja wymagań, jakie stawiamy sobie oraz innym w obszarze seksualności z wystawy dostępnej przez cały weekend.
Za materiały do pracy posłuży nam plastelina oraz nasza wyobraźnia 
Spotkanie zakończone będzie prezentacją naszych przykładowych modeli narządów płciowych wraz z dyskusją z elementami edukacji seksualnej. W trakcie warsztatu towarzyszyć nam będą prace artystów poruszających różne obszary tematyczne w zakresie seksualności człowieka.
WYMAGANE ZAPISY

Back to Top