SPLENDOR
150x95 cm, akryl na płycie, 2019
cykl “Zbliżenie” 
Cena: 6500PLN
W wypadku zainteresowania pracą proszę o kontakt  kasia@wolodkiewicz.plCeny prac i ich dostępność podane są w opisach w zakładce kolekcje.“Zbliżenie”
   Cykl ten ilustruje szczególny moment tuż przed rozpoczęciem nowego, bardzo osobistego i ważnego dla mnie projektu malarskiego, do którego przygotowuję się już od kilku lat. Odzwierciedla proces, w którym wiele doświadczeń, doznań, przemyśleń, efektów intensywnej pracy i poszukiwań zbliża się do siebie i niemal spotyka, niemal formuje nowy byt, nowy świat już się prawie wyłania na spotkaniu wielu płaszczyzn rzeczywistości.
   Nie tylko pęd koni symbolizuje to zmierzanie do celu, tak jak nie tylko konie są tematem tych obrazów. Te stworzenia cechuje ulotne i gwałtownie zmienne piękno, wobec którego mało kto pozostaje obojętny, ale w moich obrazach równie ważne są struktury i gęstości, które niemal tworzą ich formę, nigdy do końca, niczym wirujący pył, ruch cząsteczek i drobinek, przenikających się i nakładających planów, stwarzający przestrzeń wokół i wewnątrz form o zatartych granicach. Forma i przestrzeń zbliża się do materializacji w fizycznych kształtach, ale proces jeszcze trwa.
   Malowanie koni jest także cudownym spotkaniem z ich doskonałością, która łączy łagodność i wrażliwość z mocą i majestatem. Wyobrażając sobie ich dynamikę, podążam za rytmem i pulsującym ruchem, który staje się tempem i taktem mojego świata. Pragnę zapisać przemijający urok tej właśnie chwili, zatrzymać go w kadrze niczym pochwycone wspomnienia z tej podróży w głąb siebie. Wspomnienia, które są ulotne, idealizują, płynnie zmieniają się w wyobrażenia, przez co kreują całkiem nowe warianty, opcje, prawdopodobieństwa. “Zbliżenie” jest ilustracją tego szczególnego czasu, jest to cykl o procesie, który stanowi kolejny krok w kierunku pełni.
Back to Top